Blog

Nejlepší čas v semestru? Spring break forever, bitches!

Published: April 7, 2013,on Blog

Laguna beach

Půlka semestru je za mnou a nastal dlouho očekávaný okamžik, na který se všichni těšili a plánovali měsíc dopředu, zvaný spring break!! Skvělá myšlenka nabídnout studentům jeden týden úplného volna a jak jinak si poradit s takovým množstvím volného času, než se pořádně zakousnout do knížek a studovat co se dá, přece jenom se ty Ačká (jedničky) samy nevytvoří.

A taky že jo! Domluvil jsem se s pár studenty, zda by se mnou neprocvičovali teorii reklamy a public relations, vytvořili plán a už to jelo. Plán byl jasný.. screw all those textbooks and roll to the southern california!  🙂

No nic, známka C také není špatná. Někteří studenti zvolili náročnější trasu, já osobně jsem zvolil jednodušší a to podél západního pobřeží až do San Diega. Popravdě jsem se trochu obával, že toho tolik neuvidím, ale nakonec to byla dobrá varianta, jelikož jsme měli více času si pořádně odpočinout a prozkoumat dostatečně navštívená města. Sám jsem měl nutkání ostatní vést do extrému, ale jelikož jsou zkušenější, tak mě ujistili o opaku a musím uznat, že měli pravdu. Pokud něco plánujete, nesnažte se všechno vtísnit do několika dnů, v takovém případě pravděpodobně uvidíte všechno a zároveň nic. Raději chinchillujte a užijte si dovolenou. BTW: Pokud po semestru nenavštívím Las Vegas a Grant Canyon, tak to všechno beru zpátky a budu více jak zklamaný… 🙂

Celou naši trasu si můžete prohlédnout zde. Ačkoliv se to nemusí jevit na mapě jakkoliv náročné, celý roud trip nám zabral devět dní. Cesta na jih byla podél západního pobřeží, jelikož je odsud opravdu překrásný výhled a panorama. Celkem nás vyrazilo deset lidí, z toho půlka se od nás oddělila v polovině zpátky do San Francisca, přesněji řečeno po Los Angeles. Jak už to bývá tady zvykem, tak jsme byli celkem pestrá skupinka.

Popravdě můžu říct, že je to snad poprvé co jsem si to tady užíval. Teplé dny obohacené o každodenní stravování různých druhů potravin, nevyjímaje hamburgerů. Co se týče angličtiny, tak se může zdát, že už si to tady dávám, ale ve skutečnosti je to stále bída, co je pozitvní, že jsem se s tím už naučil žít. Popravdě jsem se bavil nedávno s jednou holčinou a následně s pár lidmi a zdá se, že nejsem jediný, kdo zápasí s angličtinou. Problém je, že ostatní mají šanci se bavit o těchto věcech jejich rodným jazykem, což jim dost psychicky pomáhá. Ačkoliv to může znít zaujatě, tak nad obtížnosti češtiny všichni kroutí hlavou a to toho neznají ani desetinu, přesto mě stále udivuje touha některých „patriotů“ o zachování všech těch výjimek, které si stejně většina lidí nepamatuje.

Heh, jsem trochu odbočil, takže zpátky k hamburgerům, které opravdu musím pochválit, jelikož společně s mexickým jídlem bych je mohl jíst každý den. Jediný problém je, že by se to časem mohlo projevit na mém vzhledu a stal se tak atraktivním tatínkem pro ženy. Naštěstí si San Francisco skoro jako jediné město úspěšně drží od těla všelijaké fast foody, na rozdíl od LA, kde jedete kilometr za hodinu a místo stromů míjíte fast foody všeho druhu.

Jak už jsem zmínil, tak po půlce tripu (v tomto případě myšleno výletu a ne halucinogenní drogy) se půlka lidí oddělila a já si uvědomil, že budu cestovat s dvěma Angličany, Američanem a Senegalkou (přítelkyně Američana). Skupina Francouzů a Švéd, není snad nikdy kdo by neměl  rád Švédy, najednou budou chybět. Ze začátku trochu obavy, ale nakonec to bylo více jak super. Vidět Američana a Brity vedle sebe je zážitek na celý život, hlavně když amík začne napodobovat angličany a jejich  posh style, který mi není zrovna nejbližší. Asi je to trochu anglickým jazykem, který působí více noblesně, ale že se i takhle někteří lidé chovají, mi celkem zarazilo.

Co se týče památek a různých míst, tak nevíce ze všeho mě zaujalo studio Warner Brothers v LA. Ačkoliv většina lidí tam nešla a já jsem o tom ze začátku také uvažoval, nakonec to bylo něco úžasného, co jsem opravdu nečekal. Vidět, jak se opravdu natáčí některé věci, mi doslova vyrazilo dech. Popravdě jsem očekával něco nudného, což mělo možná za následek následující překvapení. V tomto ohledu naopak musím uznat u angličanů jejich smysl pro pořádek, díky kterému jsme viděli dost zajímavých věcí. Kdo pozná, kde sedím, má u mě levný drink a není to v NY, jak jsem původně očekával.

Nejhezčí pláž, z mého pohledu, byla laguna beach v Orange County, což je mezi LA a San Diegem. Co jsem slyšel, tak by se tak měl natáčet stejnomenný seriál. Poslední zastávka bylo San Diego, a ačkoliv ostatní říkali, jak je to super město, mě nikterak neohromilo. Asi jsem měl místo válení se na pláži více prozkoumat město… *plesk* .. ale prd, pláž byla dobrá! 😀

Pokud byste jednou plánovali cestovat po kalifornii, doporučil bych přespávat v motelu 6, které jsou skoro všude a jejich cena vzhledem ke kvalitě je více jak rozumná. Doporučuji rezervovat v předstihu.

SPRING BREAK FOREVER BITCHES (čtěte beaches)! –>klik<–

Comments

  1. BlaD says:

    Kavárna z přátel, masírka Kony.!! 😀 🙂

Your Comment